Kontakt

Adresse:

Overlade Friskole og Børnehus
Skolegade 7, Overlade
9670 Løgstør

Ring til Friskolens hovednummer: 7070 7169
Ring til Vuggestuen: 9282 2910
Ring til Børnehaven: 2899 5211
Ring til SFO: 2899 5215

Ring til Troels, skoleleder: 2899 5214
Ring til Ditte, afdelingsleder: 2899 5213
Ring til Else, sekretær: 2899 5212

Send os en mail på overladefriskole@gmail.com

Følg Overlade Friskole og Børnehus på Facebook

Husk også at tilmelde jer Forældresiden på Facebook, denne lukkede gruppe fungerer som en slags forældreintra


Læs mere om Overlade Friskole og Børnehus via Vesthimmerlands kommunes hjemmeside, læs bl.a. hvordan du indskriver dit barn i Børnehuset eller tilmelder det friskolen.

Kontakt personalet:

På kontoret:

Troels Bergholt, skoleleder
troelsb@overladefriskole.dk

Ditte Fruergaard Andersen, pædagog og afdelingsleder i børnehuset
dittea@overladefriskole.dk

Else Bak Overgaard, sekretær
elseo@overladefriskole.dk

 

I skolen:

Anne Bach Jørgensen, lærer -BARSELSORLOV
annej@overladefriskole.dk

Jakob Øvig Dyrberg, lærer
jakobd@overladefriskole.dk

Kamilla Højen Jepsen, lærer
kamillaj@overladefriskole.dk

Lone Rasmussen, lærer
loner@overladefriskole.dk

Sabrina Elisabeth Jeppesen, lærer – BARSELSORLOV
sabrinaj@overladefriskole.dk

Simon Jensen Dahl, lærer
simond@overladefriskole.dk

 

I børnehuset:

Anne-Marie Jeppesen, pædagog
annemariej@overladefriskole.dk

Anne-Mette Holm Jacobsen, pædagogmedhjælper
mette-martin@hotmail.com

Annita Durup, pædagog
annitad@overladefriskole.dk

Claus Martin Burgdorf Skov, pædagog
clauss@overladefriskole.dk

Helle Stilling, pædagogisk assistent
helles@overladefriskole.dk

Lene Pedersen, pædagogisk assistent
lenep@overladefriskole.dk

 

I skolebussen:

Holger Madsgaard Nielsen, buschauffør
holgern@overladefriskole.dk

 

Eller kontakt bestyrelsen her.