Kontakt

Adresse:

Overlade Friskole og Børnehus
Skolegade 5-7, Overlade
9670 Løgstør

Ring til Friskolens hovednummer: 7070 7169
Ring til Vuggestuen: 9282 2910
Ring til Børnehaven: 2899 5211
Ring til SFO: 2899 5215

Ring til Troels, skoleleder: 2899 5214
Ring til Ditte, afdelingsleder: 2899 5213
Ring til Else, sekretær: 2899 5212

Send os en mail på overladefriskole@gmail.com

Følg Overlade Friskole og Børnehus på Facebook

Husk også at tilmelde jer Forældresiden på Facebook, denne lukkede gruppe fungerer som en slags forældreintra


Læs mere om Overlade Friskole og Børnehus via Vesthimmerlands kommunes hjemmeside, læs bl.a. hvordan du indskriver dit barn i Børnehuset eller tilmelder det friskolen.

Kontakt personalet:

På kontoret:

Troels Bergholt, skoleleder
troelsb@overladefriskole.dk

Ditte Fruergaard Andersen, pædagog og afdelingsleder i børnehuset
dittea@overladefriskole.dk

Else Bak Overgaard, sekretær
elseo@overladefriskole.dk

 

I skolen:

Anita Borup, lærer
anitab@overladefriskole.dk

Anne Bach Jørgensen, lærer 
annej@overladefriskole.dk

Heidi Møller, lærer
heidim@overladefriskole.dk

Jakob Øvig Dyrberg, lærer
jakobd@overladefriskole.dk

Lone Rasmussen, lærer
loner@overladefriskole.dk

 

I børnehuset:

Anne-Marie Jeppesen, pædagog
annemariej@overladefriskole.dk

Anne-Mette Holm Jacobsen, pædagogmedhjælper
mette-martin@hotmail.com

Annita Durup, pædagog
annitad@overladefriskole.dk

Helle Stilling, pædagogisk assistent
helles@overladefriskole.dk

Lene Pedersen, pædagogisk assistent
lenep@overladefriskole.dk

Maria Lund Eje Stistrup, pædagog
marias@overladefriskole.dk

Stine Vestergaard, pædagog
stinev@overladefriskole.dk

Henrik Kastberg
henrikk@overladefriskole.dk

 

I SFO’en

Rikke Vinther Jensen, pædagog
rikkej@overladefriskole.dk

 

I skolebussen:

Holger Madsgaard Nielsen, buschauffør
holgern@overladefriskole.dk

 

Rengøringspersonale

Lissy Klitgård

 

Eller kontakt bestyrelsen her.